Dette er tekstversionen af Kontaktinformation
Klik her for at komme til den grafiske version af Kontaktinformation

Forside - Om sitet - Læs op - Sitemap


Kontaktinformation


Kontaktoplysninger, vejledninger og andre oplysninger til almen praksis og speciallæge praksis fra Mikrobiologi .
 

 


Adresse

Sygehus Sønderjylland Aabenraa
Blodprøver, Biokemi og Immunologi
Kresten Philipsens Vej 15
6200 Aabenraa


Sygehus Sønderjylland Sønderborg
Blodprøver, Biokemi og Immunologi
Sydvang 1
6400 Sønderborg


Sygehus Sønderjylland Tønder
Blodprøver, Biokemi og Immunologi
Carstensgade 6-10
6270 Tønder

 


Telefon og e-mail 

Direkte numre:

 


Enhedens navn, lokationsnummer, SHAK-kode (SKS) og SOR-kode

 

Enhedens navn

Lokationsnummer

SHAK-kode

SOR-kode

SHS Blodprøver, Biokemi og Immunologi - biokemi

5790000193622
 

5000800
 

 

SHS Blodprøver, Biokemi og Immunologi - immunologi

5790001998615 5000810  

 


Behandlingsspektrum

Blodptøvetagning, biokemiske og immunologiske analyser, transfusionsmedicin, bloddonortapning, ekg og diverse belastningsundersøgelser.

 


Åbningstider i ambulatorierne

 

Aabenraa:  
Mandag, tirsdag, onsdag og fredag 
Torsdag

Kl. 7.30 - 15.00

Kl. 7.30 - 17.30

Sønderborg:  
Mandag, tirsdag, onsdag og fredag 
Torsdag

Kl. 7.30 - 15.00

Kl. 7.30 - 17.30

Tønder:  
Mandag, tirsdag, onsdag og fredag 
Torsdag

Kl. 7.30 - 15.00

Kl. 7.30 - 17.30

Lukkedage og dage med ændret åbningstid:

 


Ledelse

Afdelingsledelse

 

Billede af person
 

Susan Cording
Ledende bioanalytiker

Susan.Cording@rsyd.dk
 

 
 
 

 

 

Afsnitsledelse

Aabenraa

 

Billede af person
 

Tina Jessen
Afdelingsbioanalytiker

Tina.Jessen2@rsyd.dk

 
Billede af person 
 

Line Svenningsen
Afdelingsbioanalytiker 

Line.Svenningsen@rsyd.dk

 

 

Sønderborg

 

Billede af person
 

Gitte Hamann
Afdelingsbioanalytiker

Gitte.Hamann@rsyd.dk
 

 
Billede af person
 

Hanne Davidsen
Konstitueret afdelingsanalytiker

Hanne.Davidsen@rsyd.dk
 

 

     

 

 

 

Tønder

 

Billede af person
 

Hanne Davidsen
Konstitueret afdelingsanalytiker

Hanne.Davidsen@rsyd.dk

 

 
 
 

 

 

 


Laborantkonsulent

 

Billede af person
 

Paul Schubert

Tlf. 2925 0203

Paul.Schubert@rsyd.dk  

 

 


Praksiskonsulent

 

Billede af person
 

Pia Therkildsen

 

 

 

 




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk