Dette er tekstversionen af Kontakt
Klik her for at komme til den grafiske version af Kontakt

Forside - Læs op - Sitemap


Kontakt


Kontaktinformationer til Bedøvelse og Intensiv

 

Afdelingsledelsen:

Lynge Kirkegaard
 

Lisbeth Vinge

 

Ledende overlæge

Lynge Kirkegaard
Mobil: 2338 3479
Lynge.Kirkegaard@rsyd.dk

 

 

 

Oversygeplejeske

Lisbeth Vinge

Mobil: 2054 5869

Lisbeth.Vinge@rsyd.dk

 

Afsnitslederne:

Intensiv: 

Intensiv
undefined
Specialeansvarlig overlæge
 
 

Afdelingssygeplejerske
Anja Hansen
Tlf. 799 74405
Anja.Hansen2@rsyd.dk

 

Afdelingssygeplejerske
Janne Friis Høi
Tlf. 799 74305

Janne.Friis.Hoi@rsyd.dk

Afsnitsansvarlig overlæge
Holger F. Armonies
Tlf. 799 74310

Holger.F.Armonies@rsyd.dk

 

 
Bedøvelse, Sønderborg:  

Klinikleder Kristin Kristjansdottir
 
konst. afsnitsansvarlig leder

 

Afdelingssygeplejerske
Kristin Kristjansdottir
Tlf. 799 74110

Kristin.Kristjansdottir@rsyd.dk

 

 

Afsnitsansvarlig overlæge
Christina Frøslev-Friis
Tlf. 799 74105

Christina.Froeslev-Friis2@rsyd.dk

 

 

 

Bedøvelse og Operation, Aabenraa:

Anæstesisygeplejerske Pia Funder

 

 
Pia Kirkegaard Mortensen

 

 
Specialeansvarlig overlæge Skule Bakke

 

Afdelingssygeplejerske
Pia Funder

Tlf. 799 74210

Pia.Funder@rsyd.dk

 

 

Afdelingssygeplejerske
Pia Kirkegaard Mortensen
Tlf. 799 74205

Pia.Kirkegaard.Mortensen@rsyd.dk

 

 

Afsnitsansvarlig overlæge
Skule Arnesen Bakke
Tlf. 799 74215
  Skule.Arnesen.Bakke1@rsyd.dk
 

 





Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk