Skip til primært indhold

Medlemmer af SOF i Sønderjylland

Oversigt over medlemmer fra kommuner, almen praksis og sygehus

Medlemmer af SOF i Sønderjylland

Keld I. Hansen, direktør for Sundhed, Kultur og Udvikling,
kih@toender.dk      

Torben Lindbæk-Larsen, Fagchef Pleje og Omsorg (IPG-medformand)
torlin@toender.dk     

Kia Fog Kristensen, Fagchef Sundhed, Kultur og frivillighed
kifog@toender.dk    

SOF-sekretær

Louise Jensen Sundhedskonsulent
loujen@toender.dk  

Marie Madvig Evald Udviklingskonsulent 
marmeva@toender.dk  

Rolf Dalsgaard Johansen, direktør for Voksen- og Sundhedsservice (Medformand)
rolf@haderslev.dk  

Marit Nielsen-Man, chef for Sundhed og Forebyggelse (IPG-medformand og følgegruppeformand)
marit@haderslev.dk  

Louise Thule Christensen, chef for Senior og Rehabilitering
louch@haderslev.dk 

SOF-sekretær

Ann Iversen, Sundhedsstrategisk konsulent
ann@haderslev.dk  

Karen Storgaard Larsen, direktør for Social & Sundhed
kslar@aabenraa.dk  

Michael Metzsch, afdelingschef for Sundhed & Psykiatri (IPG-medformand)
mme@aabenraa.dk  

Bjarne Ipsen, afdelingschef for Visitation & Rehabilitering (følgegruppemedlem)
bei@aabenraa.dk 

SOF-sekretær

Anna Marie Bie Lundgaard, Specialkonsulent
amlu@aabenraa.dk  

Jytte Platz, Konsulent
jmpl@aabenraa.dk 

 

Carsten Lund, vicekommunaldirektør, Børn Uddannelse og Sundhed
calu@sonderborg.dk  

Michael Skriver Hansen, Sundhedschef (IPG-medformand)
mshs@sonderborg.dk  

Helle Schultz, Psykiatri- og Handicapchef
hsch@sonderborg.dk 

SOF-sekretær

Jesper Madsen-Østerbye, Konsulent
jems@sonderborg.dk   

Anders Meinert Pedersen, Lægefaglig direktør (medformand)
amp@rsyd.dk  

Klaus Müller-Nielsen, ledende overlæge (IPG-medformand)
Klaus.Muller-Nielsen@rsyd.dk 

Yvonne Reinholdt, Oversygeplejerske Børne- og ungepsykiatrien
Yvonne.Reinholdt@rsyd.dk 

SOF-sekretær

Christina Qvist, Planlægningskonsulent
cq@rsyd.dk  

Eva Nielsen, Sygeplejefaglig direktør (Medformand)
e.n@rsyd.dk  

Joan Granerud, Oversygeplejerske (IPG-medformand og følgegruppemedlem)
joan.granerud@rsyd.dk  

Pernille Kjær, chefterapeut (IPG-medformand og følgegruppemedlem)
Pernille.Kjaer@rsyd.dk  

Rene Bender Jørgensen, chefterapeut (IPG-medformand og følgegruppemedlem)
Rene.Bender.Jorgensen@rsyd.dk 

SOF-sekretær

Mona Fladskjær Andersen, Chefkonsulent
Mona.andersen@rsyd.dk  

Bent Kristensen, Praksiskoordinator Sygehus Sønderjylland docbbk@gmail.com  

Henrik Kjældgaard, praksiskonsulent Haderslev Kommune henrikkjaeldgaard@gmail.com 

Poul Markvard Andersen, praksiskonsulent Aabenraa Kommune pman@aabenraa.dk 

Pia Therkildsen, Kommunal praksiskonsulent Sønderborg kommune pia-therkildsen@dadlnet.dk 

Bente Autzen, Psykiatrisk praksiskonsulent, børn- og ungeområdet bente-autzen@dadlnet.dk 

Karen Stevns, Psykiatrisk praksiskonsulent, Voksenområdet kstevns@dadlnet.dk 

APPFWU01V